Aktualności gminneRolnictwo

Delegacja Gminy Stary Lubotyń uczestniczyła w Dożynkach Powiatowo – Gminnych w Bogutach-Piankach

Dopisała nie tylko piękna pogoda, ale również uczestnicy, którzy bardzo licznie przybyli do Bogut-Pianek, by podziękować za zebrane tegoroczne plony podczas Dożynek Powiatowo – Gminnych, które odbyły się 27 sierpnia. Na dożynki przybyły delegacje z poszczególnych gmin powiatu ostrowskiego, poczty sztandarowe, wystawcy, instytucje oraz zaproszeni goście. Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył ordynariusz diecezji Łomżyńskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp. Janusz Stepnowski.  Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla starszych i młodszych uczestników dożynek.

Gminę Stary Lubotyń reprezentowała delegacja w składzie: Wójt Gminy Ireneusz Gumkowski, Marzena Mianowska – sołtys wsi Podbiele, Magda Jakacka – sołtys wsi Gawki, Mirosław Kulesza – sołtys wsi Gumowo oraz Sylwester Grodzki – Radny Gminy Stary Lubotyń. Nasza delegacja zaprezentowała wieniec dożynkowy w formie kosza, wykonany z kompozycji kłosów zbóż, kwiatów polnych i ogrodowych, który  wyróżniał się w korowodzie dożynkowym i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników dożynek. Po raz pierwszy stoisko z poczęstunkiem prezentowało KGW Swojskie Babki z Kosewa. Panie stanęły  na wysokości zadania i przygotowały piękne udekorowane  stanowisko, a co najważniejsze częstowały przepysznymi potrawami.

Dożynki to najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami. Obchody tego wydarzenia przypadają na czas, gdy pustoszeją pola, a praca na nich dobiega końca. Jest to pora pełna radości i dumy z dobrze wykonanej pracy oraz czas, gdy ludzie wsi mogą odpocząć i pomyśleć o przyjemnościach. Oczywiście, tak naprawdę praca w gospodarstwach rolnych nigdy się nie kończy, lecz koniec żniw daje pewne wytchnienie.

Bardzo dziękujemy naszej delegacji za godne i wspaniałe reprezentowanie Gminy na  Dożynkach Powiatowych. Dziękujemy również KGW Swojskie Babki z Kosewa za zaangażowanie przygotowanie stoiska.