Aktualności gminneKultura i rozrywka

To był wspaniały dzień …

Wspaniała pogoda towarzyszyła uczestnikom Pikniku Rodzinnego w Starym Lubotyniu. Mieszkańcy tłumnie wypełnili boisko przy szkole w Lubotyniu, by miło spędzić niedzielne popołudnie w rodzinnym gronie. Organizatorzy i tym razem nie zawiedli, przygotowano wiele atrakcji.  Naturalnie wiele z nich skierowanych zostało do najmłodszych uczestników Pikniku.
Dmuchane zjeżdżalnie, euro – bungee, alpaki, przejażdżki na kucykach  – to tylko część z uciech, które czekały na najmłodszych. Dużą popularnością cieszyły się stoiska Nadleśnictwa w Ostrowi Mazowieckiej i Banku Spółdzielczego Oddział w Starym Lubotyniu, które przygotowały konkursy z ciekawymi nagrodami. Młodzież szkolna prezentowała pokazy chemiczne.
W piknik aktywnie włączyli się lubotyńscy strażacy, którzy nie tylko pilnowali porządku, ale również udostępnili swoje samochody i sprzęt, by dzieciaki mogły choć przez chwilę doświadczyć, jak to jest być strażakiem.
Tradycyjnie rozegrano Turnieje o Puchar Wójta Gminy. Impreza rozpoczęła się od meczu siatkówki rodzice kontra uczniowie. Rodzice sprawili niespodziankę i wygrali turniej. Rozegrano również mecz piłki ręcznej pomiędzy dwiema drużynami, złożonymi z uczniów. Wójt Ireneusz Gumkowski udekorował drużyny pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy otrzymali puchary.
Piknik był doskonałą okazją do promocji czytelnictwa, dlatego Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej przygotował nagrody dla najlepszych czytelników.
Po części oficjalnej dzieci i młodzież zmagali się w wielu przygotowanych na ten dzień konkurencjach. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominkami.
Sporo emocji i śmiechu zapewniły zmagania sześciu sołectw w ramach Turnieju Wsi. Wśród sześciu przygotowanych konkurencji najwięcej, zabawy zapewniło cięcie pnia piłą „twoja- moja”, ubijanie piany czy obieranie jabłka. Turniej wygrała drużyna z Rząśnika, tuż za nią był Stary Turbin, trzecie miejsce zajęło Gumowo. Czwarte, piąte i szóste miejsce zajęły kolejno:  Stary Lubotyń, Podbiele i Kosewo. Poza pucharami Wójt Gminy przekazał cenne nagrody: lodówkę, zestaw gastronomiczny na 30 osób, mikrofalówkę i za trzy ostatnie miejsce zestawy filiżanek na 24 osoby każdy.
Wzorem poprzedniego roku rodzice zrobili dzieciom niespodziankę i przygotowali spektakl Żona dla księcia, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem publiczności. Talenty wokalne prezentowali zwycięzcy Gminnego Konkursu Piosenki. A w krainę baśni przeniosły wszystkich dzieciaki ze szkolnej grupy teatralnej spektaklem Szewczyk Dratewka.
Po zakończeniu wyczerpującego maratonu zawodów i doznaniach artystycznych, przyszedł czas na uzupełnienie utraconych kalorii. Obsługiwane przez rodziców grille, pracowały pełną parą serwując kiełbaski i inne smakołyki.
Wspaniałym ukoronowaniem, tego wypełnionego atrakcjami dnia był pokaz napełniania i wznoszenia balonu. Potężnych rozmiarów czasza balonu robiła ogromne wrażenie. Wylosowana spośród wszystkich uczniów dziewczynka wraz z tatą, mogła podziwiać uroki naszej gminy z gondoli balonu. Zazdrościmy jej tych emocji.