Aktualności gminneRolnictwo

Święto plonów

Dożynki to najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami. Obchody tego wydarzenia przypadają na czas, gdy pustoszeją pola, a praca na nich dobiega końca. Jest to pora pełna radości i dumy z dobrze wykonanej pracy oraz czas, gdy ludzie wsi mogą odpocząć i pomyśleć o przyjemnościach. Oczywiście, tak naprawdę praca w gospodarstwach rolnych nigdy się nie kończy, lecz koniec żniw daje pewne wytchnienie.

Tegoroczne uroczystości dożynkowe wspólnie zorganizowali Powiat Ostrowski i Gmina Ostrów Mazowiecka, a odbyły się 3 września w Silcu. Uroczystość rozpoczął o godz. 12.00 korowód dożynkowy, w którym uczestniczyli przedstawiciele i delegacje gmin powiatu ostrowskiego oraz delegacje sołectw gminy Ostrów Mazowiecka. Naszą Gminę reprezentowali: Przewodniczący Rady Gminy Janusz Legacki oraz Monika Stawierej, Ewa Terlikowska, Kamil Wróblewski i Sławomir Kaczyński.

Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył ordynariusz diecezji Łomżyńskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp. Janusz Stepnowski.  Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla starszych i młodszych uczestników dożynek.