Ochrona środowiska

Spotkanie w sprawie Programu „Czyste Powietrze”

W dniu 22.06.2021 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące realizacji Programu „Czyste Powietrze”.

Spotkanie miało charakter informacyjno-edukacyjny. Na wstępie głos zabrał Wójt Gminy Stary Lubotyń  Pan Ireneusz Gumkowski witając przybyłych Mieszkańców oraz zachęcając ich do skorzystania z Programu. W kolejnej części Zastępca Wójta Pan Grzegorz Jasionowski omówił ogólne założenia Programu oraz możliwości pozyskania dotacji na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

W trakcie dyskusji, zgromadzeni Mieszkańcy wykazywali się dużym zainteresowaniem zadając pytania, na które prowadzący udzielili wyczerpujących odpowiedzi. 

Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Stary Lubotyń został uruchomiony punkt konsultacyjno-doradczy Programu „Czyste Powietrze”. Zainteresowanych Mieszkańców zapraszamy do kontaktu z Panem Grzegorzem Jasionowskim oraz Panem Tomaszem Zarębą pod nr tel. 29-644-64-22.