Ochotnicza Straż Pożarna

Manewry strażackie

Około godziny 11.00 w niedzielę 25 września na leśnej drodze w okolicach Gniazdowa poruszająca się samochodem osobowym, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia doszło do szybko rozprzestrzeniającego się pożaru lasu. Na miejsce zadysponowano jednostki  OSP z terenu Gminy Stary Lubotyń. Do akcji wyjechało łącznie 10  zastępów. Działania jednostek polegały na uwolnieniu zakleszczonych w pojeździe osób oraz udzieleniu im pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednocześnie jednostki OSP walczyły z pożarem, nie dopuszczając do rozprzestrzenienia się ognia na cały kompleks leśny.

Na szczęście było to symulowane zdarzenie, które miało na celu  doskonalenie i sprawdzenie możliwości współpracy jednostek OSP podczas pożaru kompleksu leśnego, przećwiczenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, a także doskonalenie obsługi zestawów narzędzi hydraulicznych i pneumatycznych podczas wypadków drogowych.

Strażacy poradzili sobie bardzo dobrze w każdej sytuacji, co zostało potwierdzone przez obserwatora z Komendy Powiatowej PSP st. bryg. Leszek Falbowski, którzy podkreślał bardzo wysoki poziom umiejętności naszych strażaków-ochotników.