Aktualności gminneInwestycje

Kolejne inwestycje zrealizowane

W Gminie Stary Lubotyń do użytku oddane zostały kolejne place zabaw. Nowe oraz rozbudowane istniejące obiekty rekreacyjne będą służyły popularyzacji aktywnych form wypoczynku i będą miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców w każdym przedziale wiekowym.

Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców są różnorodne urządzenia m.in.: zjeżdżalnie, huśtawki wahadłowe i bocianie gniazda, karuzele, sprężynowce, linaria. Młodzież i dorośli mogą korzystać z zamontowanych urządzeń siłowni zewnętrznych. Na terenach rekreacyjnych ustawione zostały ławki, stoły i stojaki na rowery.

            Inwestycje zrealizowane zostały w ramach środków z funduszu sołeckiego w miejscowościach: Gawki, Gumowo, Koskowo, Lubotyń-Włóki, Podbiele, Sulęcin Szlachecki, Sulęcin Włościański, Świerże, Żochowo i Żyłowo.

Gmina Stary Lubotyń pozyskała dla 5 sołectw środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, w ramach programu „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”.  Maksymalna wysokość wnioskowanej pomocy finansowej z budżetu województwa na realizację jednego zadania to 10 tysięcy złotych. Gmina Stary Lubotyń otrzymała 50 tysięcy złotych na realizację pięciu zadań, które były dofinansowaniem do przedsięwzięć realizowanych w ramach funduszu sołeckiego – budowa placów zabaw w miejscowościach Żochowo, Świerże, Stary Turobin, Lubotyń-Włóki oraz rozbudowa placu zabaw w miejscowości Koskowo.

Sołectwa Stary Lubotyń oraz Lubotyń-Morgi środki z funduszu sołeckiego przeznaczyło na modernizację oświetlenia ulicznego oraz montaż dodatkowych lamp w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach.

[ngg src=”galleries” ids=”7″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]