Aktualności gminneKultura i rozrywka

Dzień Seniora

W roku 1990 Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła Międzynarodowy Dzień Osób Starszych popularnie nazywany ,,Dniem Seniora”. Z tej okazji odbyło się spotkanie seniorów z naszej gminy z przedstawicielami władz samorządowych i instytucji działających w naszej gminie.  Klub Seniora, który działa od 2019 roku, aktywnie uczestniczy w życiu społeczno-kulturalnym naszej lokalnej społeczności, organizując wiele ciekawych spotkań, zajęć , wyjazdów a tym samym integrując i aktywizując osoby starsze. Regularnie na cotygodniowe spotkania organizowane w ramach Klubu Seniora przychodzi kilkanaście osób, które pomimo swojego wieku chcą aktywnie spędzić czas.

          Swoje życzenia do seniorów skierował Wójt Gminy p. Ireneusz Gumkowski, który życzył zebranym dużo zdrowia i pomyślności. Obecni na spotkaniu goście również skierowali do świętujących wiele ciepłych słów i życzeń.

          Bardzo miłym akcentem spotkania okazał się występ Oliwi Gumowskiej ze Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu, która pięknie wykonała szereg znanych i lubianych utworów muzycznych. Szczególne zainteresowanie wśród słuchaczy wzbudziła piosenka M. Rodowicz ,,Niech żyje bal”, której refren nieśmiało co niektórzy sobie nucili.

Naszym seniorom życzymy wielu wspaniałych i pogodnych dni na dalszą jesień ich życia.

[ngg src=”galleries” ids=”15″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]