Remont budynku na potrzeby Klubu Seniora +

Aktualnosci gminne

Trwają prace remontowe zmierzające do utworzenia w Gminie Stary Lubotyń, miejsca na potrzeby realizacji projektu pod nazwą ”Klub Senior +”. Budynek znajdujący się przy Szkole Podstawowej w Starym Lubotyniu, przechodzi generalny remont polegający m.in. na ociepleniu budynku, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, położeniu nowych podłóg, odnowieniu powierzchni ścian i sufitów, wymianie instalacji wewnętrznych.

W wyniku przeprowadzonych prac w budynku, uzyskane zostaną 2 pomieszczenia ogólnodostępne, aneks kuchenny, łazienki oraz miejsce z przeznaczeniem na  szatnię. Wszystkie pomieszczenia zostały zaprojektowane również z myślą o osobach niepełnosprawnych. W ramach zadania zostanie zakupione wyposażenie w postaci  stołu, krzeseł oraz sprzętu kuchennego, w tym urządzeń i naczyń do przygotowania i spożywania posiłków.

W pomieszczeniu ogólnym zostanie wydzielone miejsce na komputer z dostępem do internetu.

Mając świadomość ciągle rosnących potrzeb i chęci działania osób w wieku senioralnym chcemy stworzyć miejsce, które sprzyja możliwości rozwoju, spotkań i aktywnego działania. Miejsce, będzie sprzyjało integracji i poczuciu bycia potrzebnym.