Piknik Rodzinny 2019 za nami!

Kultura i rozrywka

Jeden Piknik, kilkaset osób i mnóstwo radości. Tak wygląda najkrótsze podsumowanie Pikniku Rodzinnego, który w minioną niedzielę (9 czerwca) odbył się w Starym Lubotyniu.

           Organizatorzy, jak co roku, przygotowali wiele atrakcji. Naturalnie wiele z nich skierowanych zostało do najmłodszych uczestników Pikniku. Dmuchane zjeżdżalnie, byk rodeo, euro – bungee, przejażdżki na kucyku czy malowanie twarzy – to tylko część z uciech, które czekały na maluchy.

Impreza rozpoczęła się od meczu siatkówki – rodzice kontra uczniowie gimnazjum. Rodzice dzielnie walczyli, ale to uczniowie okazali się lepszą drużyną.  Wójt Gminy Ireneusz Gumkowski udekorował obie drużyny pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy otrzymali puchar.

Piknik był okazją do uhonorowania zwycięzców  Międzyszkolnego Konkursu Chemiczno – Fizycznego oraz rozegranych na początku czerwca Turniejów Sportowych o Puchar Wójta Gminy Stary Lubotyń.  Dziewczęta rywalizowały w Turnieju Piłki Ręcznej, a chłopcy zmagali się w Turnieju Piłki Nożnej. Wójt Gminy udekorował drużyny złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami a zwycięscy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary.

Po części oficjalnej dzieci, młodzież oraz rodzice zmagali się w wielu przygotowanych na ten dzień konkurencjach, takich jak: przeciąganie liny, wyścig w worach, tor przeszkód i wiele innych. Wójt Ireneusz Gumkowski nagradzał wszystkich uczestników zmagań drobnymi upominkami. 

Wzorem poprzedniego roku rodzice zrobili dzieciom niespodziankę i przygotowali spektakl Smerfy, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem publiczności.

Po zakończeniu wyczerpującego maratonu zawodów i doznaniach artystycznych, przyszedł czas na uzupełnienie utraconych kalorii. Obsługiwane przez rodziców grille, pracowały pełną parą serwując kiełbaski i inne smakołyki.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, którzy przyczynili się do tego by ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny. W tym roku wsparli nas finansowo:

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

Grupa Avista sp. Z o. o – Sulęcin Włościański

Jarosław Radziejewski Usługi Transportowe, Prace Koparką – Szumowo

Transport Towarowy „Szabłowski s.c” – Ostrów Mazowiecka

Barbara Helcbergiel Pośrednictwo Ubezpieczeniowe – Ostrów Mazowiecka

Bogdan Jasionek „Boma” – Szumowo

Tomasz Dawidowski, Zakład Robót Budowlano -Drogowych  – Ostrów Mazowiecka