Rodzinny Piknik Niepodległości

Kultura i rozrywka

Pomimo upału mieszkańcy tłumnie wypełnili boisko przy szkole w Lubotyniu by miło spędzić niedzielne popołudnie w rodzinnym gronie. Był to wspaniały dzień dla dzieci i młodzieży, rodziców i całej społeczności lokalnej. Organizatorzy zafundowali uczestnikom moc atrakcji: dmuchańce, euro – bungee, byk rodeo, gokarty i wiele innych. Tradycyjnie impreza rozpoczęła się od meczu siatkówki rodzice kontra uczniowie gimnazjum. I tym razem nie było zaskoczenia – zwyciężyli uczniowie. Wójt Gminy Ireneusz Gumkowski udekorował obie drużyny pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy otrzymali puchar.

Gimnazjaliści poprzebierani za różne postacie rozdawali uczestnikom biało-czerwone chorągiewki, kotyliony oraz cukierki. Dzieci mogły też wsiąść do jednego z dwóch samochodów strażackich, a także do radiowozu policyjnego. Mundurowi również rozdawali patriotyczne gadżety.

Tegoroczny Piknik przebiegał pod hasłem „100 lat niepodległej” i wpisywał się w lubotyńskie obchody stulecia niepodległości Państwa Polskiego. Stąd też podczas pikniku nie zabrakło patriotycznych akcentów. Na scenie przeprowadzono konkurs 100 lat niepodległości. W maju  Szkole Podstawowej w Starym Lubotyniu rozegrano turniej sportowy W hołdzie niepodległej –  dziewczęta grały w piłkę ręczną, a chłopcy w piłkę nożną. Gimnazjaliści również na sportowo uczcili rocznicę odzyskania niepodległości  rozgrywając  turniej siatkówki. Wójt Ireneusz Gumkowski oraz Marian Krupiński – radny Sejmiku Woj. Mazowieckiego na scenie udekorowali zwycięzców turniejów.

,,Moja mała ojczyzna Gmina Stary Lubotyń w obiektywie gimnazjalisty na 100-lecie niepodległości”- pod takim hasłem odbył się konkurs fotograficzny o nagrodę Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pana Mariana Krupińskiego.  Uczniowie fotografowali najciekawsze zakątki swoich rodzinnych miejscowości, które zaprezentowali na plakatach. Tu również Wójt Ireneusz Gumkowski wraz z Marianem Krupińskim uhonorowali zwycięzców.

Piknik był doskonałą okazją do promocji czytelnictwa, dlatego Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała nagrody dla najlepszych czytelników 2017 r.

Po części oficjalnej przyszedł czas na lokalnych artystów. Na początku wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu. We współczesne wersji bajki o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, przekazywały zasady bezpieczeństwa. Jednak prawdziwą furorę zrobił w  przedstawienie na motywach Kopciuszka w wykonaniu rodziców.  

Po występach były konkursy sportowe dla dzieci z nagrodami, a na koniec wspólne grillowanie i zabawa przy grillu. Dzieci natomiast mogły wziąć udział w grach i zabawach z zespołem Everest.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, którzy przyczynili się do tego by ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Sponsorzy:

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej

Grupa Avista sp. Z o. o – Sulęcin Włościański

Usługi Transportowe, Prace Koparką – Jarosław Radziejewski – Szumowo

Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Kazimierz Mitelsztedt – Ostrołęka

Transport Towarowy „Szabłowski s.c” – Ostrów Mazowiecka

Ubezpieczenia Barbara Helcbergiel – Ostrów Mazowiecka

Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o. o. – Ostrów Mazowiecka

Usługi Projektowo – Budowlane Lucyna Szymańska – Ostrołęka

„Boma” Bogdan Jasionek – Szumowo

Zakład Robót Budowlano -Drogowych Tomasz Dawidowski – Ostrów Mazowiecka